ODDÍL LYŽOVÁNÍ

ČP STARŠÍHO ŽACTVA V BĚHU NA LYŽÍCH – 9.-10.3.2024 – HORNÍ MÍSEČKY

• Ač letošní zima není zrovna k lyžování přívětivá, tak jsme se rozhodli převzít pořadatelství od LK Slovan Karlovy Vary a uspořádat závody Českého poháru staršího žactva v běhu na lyžích. Původně určený běžecký areál Jahodová louka na Božím Daru v Krušných horách, kde roztál veškerý sníh, musel být vyměněn za krkonošské Horní Mísečky. Na přípravu závodu nám tak zbylo něco málo přes týden času. Velkou část práce musela odvést naše „technická (lopatová) skupina“ která musela několik úseků tratě připravit tak, aby byly bezpečně sjízdné s dostatečnou vrstvou sněhové pokrývky. Závody pak mohly proběhnout na okruhu o délce 3,3 km, resp. 2,5 km. Závody byly uspořádány podle původního programu, v sobotu závod klasickým způsobem běhu s intervalovým startem, v neděli pak divácky atraktivní stíhací závod volnou technikou, při kterém mají diváci přehled o aktuálním umístění každého závodníka.

Na start sobotního závodu nastoupilo celkem 291 dívek a chlapců ročníků 2009, 2010 a 2011 ze 42 klubů z celé České republiky, pro které byla, i přes nepříznivé sněhové podmínky, připravena výborně upravená stopa. Do nedělního stíhacího závodu nastoupilo 277 startujících, kteří mohli bojovat o své celkové umístění na dostatečně široké trati.

a Pavla Kubátová 17 a 26.

Důstojnému vyvrcholení letošní lyžařské sezóny pro starší žactvo přispěli nejenom závodníci, ale i pořadatelé, kteří dokázali uspořádat závody na výbornou.