ODDÍL LYŽOVÁNÍ

Přebor ČOS

• Přebor ČOS

Studeneckým sokolům se podařilo uspořádat Přebory ČOS v běhu na lyžích. Původní termín závodu byl 16. ledna, v tuto dobu jsme ve Studenci byli bez sněhu, předpověď počasí slibovala změnu na závěr ledna a tak náhradní termín byl stanoven na pozdější termín. Podmínky se však naopak ještě zhoršily, pořadatelé se nevzdali a vyjednali zapůjčení areálu s umělým sněhem ve Vrchlabí.

V neděli 2. února byl připraven areál ke spokojenosti pořadatelů i závodníků – závod se jel v dobrých tvrdých stopách, sníh byl hrubozrnný, teplota byla 4 stupně nad nulou, pršelo jen zkraje dopoledne, na vyhlašování svítilo i sluníčko. Počet startujících byl ovlivněn nastupující chřipkovou nákazou, přesto přijelo 80 závodníků z deseti sokolských jednot, pro které 30 pořadatelů připravili vydařené závody. Česká televize připravila reportáž pro vysílání v Sokolském zpravodaji.

Studeneckých startovalo 26 převážně v žákovských kategoriích a více jak polovina z nich byla na stupních vítězů. Pochvalu za chuť a odvahu při svém prvém startu zaslouží nejmladší naši závodníci – Verunka Háková a Honzík Hamáček.

Výsledky závodu

Odkaz na video Sokolského zpravodaje